מי אנחנו

  • Home
  • מי אנחנו

הפצועים השקופים

הפצועים השקופים - על הלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה

 

השירות הצבאי הוא חשוב מאין כמותו והכרחי אבל במסגרתו לא פעם הנפש של הלוחם נחשפת למראות מטלטלים, לפרידה מאח לנשק, ולעוד אירועים קשים מנשוא שרק מי שחווה יוכל להבין. רבים מאתנו היו מעורבים בתקריות כאלה או מכירים אנשים שהיו מעורבים במקרים כאלו במהלך שירותם הצבאי. אנחנו מעריכים אותם מאוד על המסירות שלהם, אבל בחלוף הזמן אותם חיילים וחיילות לאחר שירותם נשכחים מלבנו ומוצאים את עצמם מתמודדים עם הטראומות שאותם רגעים קשים הותירו בנפשם. רבים מילדינו שאנו שולחים לצבא ולוקים בפוסט-טרואמה לא מצליחים לחזור לשגרה ולתפקד באופן נורמטיבי. יש כאלה שהטראומה פוגעת בהם באופן כל כך קשה שכל התמודדות בחיים דורשת מהם מאבקים עצומים. התסכול שלהם רק גדל כשאנשים אחרים לא באמת מצליחים להבין אותם. יש מהם שמתביישים ומסתירים את הטראומה. מרביתם כלל לא יודעים מה עליהם לעשות והאם יש תקווה שיום אחד המצב שלהם ישתפר.

אלה מתוכם שאוזרים אומץ וניגשים לרשויות בבקשה שיכירו בהם כנפגעים מגלים שמדובר בתהליך בירוקרטי ארוך ומורכב ורבים מהם מתייאשים בדרך. מכיוון שהם נופלים בין הכיסאות הם לא יודעים כיצד להיחלץ מהקושי וכיצד לחזור לחיות חיים נורמטיביים.

 

עמותת "לא מפקירים פצועים בשטח" קמה בשביל אותם חיילים וחיילות. אנחנו כאן בשבילם ללוות אותם ברגעים הקשים ולהעניק להם כלים להתמודד כך שיוכלו לחיות חיים איכותיים יותר