המעטפת שלנו

פיתוח ארגז כלים מותאם אישית

העמותה בונה יחד עם הלומי הקרב ומשפחותיהם את מערכת התמיכה ותוכנית יעדים.

על מנת לסייע בתהליך השיקומי, העמותה יחד עם אנשי המקצוע מסייעת לבנייה של חליפת תמיכה מותאמת ומיוחדת לכל הלום.

 

הקמת כפר שיקומי

שיהווה מרכז להלומים. בכפר יתקיימו סדנאות תעסוקה שיקומיות ובליבו תהיה הכלבייה הטיפולית.    

אחד הקריטריונים החשובים לתהליך הטיפולי הוא הניתוק מחיי השגרה. הניתוק מאפשר לפתח מחדש את תחושת הבטחון על ידי יצירת מקום שונה ובטוח. כאשר הביטחון חוזר מתחילה העבודה להשבת הביטחון על ידי הכלים שנרכשו לחיי השגרה. בכפר השיקומי תותאם לכל מטופל "חליפה אישית" שתאפשר טיפול שיקומי אישי. החליפה תכלול מעטפת טיפולים שונים שיתאימו לכל הלום באופן אינדיבידואלי. הטיפול בכלבי השירות יתקיים בכלבייה שבלב הכפר. בנוסף יתקיימו בו סדנאות תעסוקה שיקומית שיכללו: נפחיה, מסגריה, נגריה ועוד. מטרת הסדנאות המעשיות בנוסף על הטיפולים התרפים היא לאפשר גישה שונה אל המטופלים דרך יצירת מרחב יצירה ותעסוקה מעשית ולאפשר מקור ייצרני. תהליך הליווי בכפר ימשיך באופן רציף עד להשגת תחושת הביטחון לחזור חזרה לשגרה. 

הקמת כלבייה טיפולית

העמותה פועלת להקמת כלבייה טיפולית אשר תטפל בנפגעי הלם קרב ופוסט טראומה במצעות כלבנות טיפולית וכלבי עזר ותהווה פנסיון כלבים פתוח לציבור עוטף עזה.

טיפול באמצעות כלבים לאחרונה מקבל יותר ויותר תהודה בציבור ביעילותו הטיפולית בקרב אנשים שסובלים מפוסט טראומה. מלבד הטיפול בכלבים, המטופלים גם יוכלו לקבל הכשרה בעצמם. בנוסף, המקום אף ישמש את הציבור הרחב בעוטף עזה שרבים מהם נפגעי חרדה בשל המצב הביטחוני באזור.

שינוי הדימוי והסטטוס

שינוי הדימוי והסטטוס של הלומי הקרב בעיני החברה הישראלית כפי שהם היום.

העמותה מארגנת פעילויות והרצאות לקהל הרחב ולבני הנוער להעלאת המודעות לנפגעי הלם קרב ופוסט טראומה בקרב האוכלוסייה.

ממטופל למטפל

שילוב ההלומים כמנטורים בעמותה.

העמותה מפעילה קבוצות של הלומי קרב אשר פועלים כתומכים ומלווים להלומי קרב בשלבים שונים. קבוצות אלו משמשות כמנטורים להלומים חדשים. בדרך הזאת הטיפול נעשה מתוך הזדהות והכרת הקושי כך שההלומים החדשים אינם חווים את המטפלים כאנשים שלא היו שם ושאינם באמת מסוגלים להבין את מצוקתם.

 

סיוע במיצוי זכויות

מתנדבי העמותה מלווים ומסייעים להלומים במשימות בירוקרטיות מגוונות לקבלת הזכויות המגיעות להם.

לעמותה יש ניסיון והכרות עם ההליכים הבירוקרטים לבקשת זכויות מהרשויות. העמותה תלווה ותסייע לאורך התהליך בהתנהלות ובהגשת הטפסים הנדרשים. 

 

שינוי הרגולציה ברשויות

במשרד הביטחון ובביטוח הלאומי, הכרה חוקית ופורמאלית בדרך הטיפול באמצעות כלבי שירות.

כיום הטיפול באמצעי כלבי שירות עדיין לא קיבל הכרה חוקית ופורמאלית מהרשויות. מלבד המאמצים שאנו משקיעים בהכרה של הרשויות והרחבת הזכויות של נפגעי הלם קרב ופוסט טראומה אנו עובדים לשינוי הרגולציה בדרכי הטיפול המיוחדות היעילות והמתאימות לכך.

אילוף כלבים

עבודה טיפולית קבוצתית ופרטנית של אילוף כלבים טיפולי והקניית כלים לכלבי תמיכה רגשית וכלבי עזר.

העמותה פועלת לפתח את תחום הכלבנות הטיפולית וכלבי תמיכה רגשית. אנו מקיימים פעילויות קבוצתיות סביב אילוף טיפולי באווירה קבוצתית נעימה ופתוחה ומעבירים גם פעילויות פרטניות. אנו רואים בעבודה הטיפולית עם הכלבים חלק משמעותי בתוך תהליך השיקום.